Hana Kolaříková
      Michala Hornová

Marcela Reiterová

Prosíme omlouvejte děti do 8.00 hod na tel. 412 547 818 - budete spojeni na požadovanou třídu.

Opičky, dětičky
mají rády písničky.
Rády kreslí, pracují,
s kamarády žertují.
Naše milé opičky,
to jsou chytré hlavičky.

Školní rok 2024/2025

Rotační vzdělávací tematické koutky

Od školního roku 2022/2023 realizujeme 1x v týdně (každou středu, cca 20 minut  po svačince). Koutky probíhají na třídách i na zahradě

Tematické koutky nejsou alternací v předškolním vzdělávání, jsou naprosto v souladu s RVP PV, jejíž cílem je taktéž vést děti přirozeným individuálním tempem k samostatnosti, tvořivosti, připravit je především pro život, a to atraktivnější formou prožitku vedoucí k všestranné harmonické osobnosti dítěte.

Každá třída má vypracovaný celoroční plán se vzdělávacími cíli, kompetencemi, očekávanými výstupy shodné dle našeho ŠVP na základě ročních období, tradic, svátků a individuálních zvláštností a potřeb dětí.

Opičky - Dílnička

Koutek je zaměřen na polytechnickou výchovu.

Přispívá nejen k rozšiřování poznatků, ale především k vytváření pracovních dovedností a návyků, které děti využijí v běžném a později i pracovním životě. Vyrábění a společné hledání správných postupů rozvíjí spolupráci dětí, vzájemnou komunikaci a volní vlastnosti. Podporuje trénink manuální zručnosti, zdokonalování koordinace pohybu rukou, celého těla, děti trénují spolupráci zrakového vnímání a manuální činnosti, zlepšování jemné motoriky prostřednictvím používání různých nástrojů.

I. Na podzim, když padá listí z lip a javorů, páni draci koukají  se lidem do dvorů

Z Á Ř Í - První poznání

Cíl: Uvědomovat si, že není jediné, že je součástí skupiny, která stanovuje určitá pravidla, podílí se na nich a učí se je dodržovat a pomáhá mladším dětem

Tématické bloky:
-Moji noví kamarádi
-Ve školce
-S čím si hraji
-Od rána do večera

Co nás čeká v září:

-Slavnostní přivítání

-Třídní schůzka

Hodnocení za září:

V září jsme přivítali mezi sebou nové kamarády, dětí si odnesly domů nafukovací balónek. Adaptace dětí probíhala vcelku bez potíží, občasné slzičky se podařilo zvládnout. Děti si zvykají na nové kamarády, nová pravidla a prostředí. Všichni si již poznají svou značku, místo v šatně, u stolečku, svou postýlku. Také víme, co nás v průběhu dne ve školce čeká.

Ř Í J E N - Barevný podzim

Cíl: Rozvoj pocitu sounáležitosti s živou, neživou přírodou, k lidem, ke společnosti.

Tématické bloky:
-Podzim hýří barvami
-Dráčci
-O veliké řepě
-Ovoce a zelenina

Co nás čeká v říjnu:

-Dračí slet – zapojení rodičů do výroby draka – bude sloužit k výzdobě interiéru třídy (celý měsíc)

-Vyrábění z přírodnin – zapojení rodičů  - přinesené výrobky budou vystavené v šatně (celý měsíc)

-Pouštění draka – v době pobytu venku za příznivého počasí

-Cestička skřítka Podzimníčka – v době pobytu venku za příznivého počasí

-Dračí bojovka – v době pobytu venku

-9.10. – začínají rotační vzdělávací koutky