Květen u Motýlků

Tento měsíc jsme se věnovali lidské i zvířecí rodině, české republice, vesmíru a třídění odpadu. samozřejmě jsme podnikali výpravy do okolí. První polovinu měsíce, jsme se věnovali rodině, povídali jsme si o vzájemných vztazích v rodině…např. že babička je maminka maminky nebo tatínka o tom, jak se k sobě chováme, kde žijeme…naše adresa, město…Nacvičili jsme krásnou besídku pro maminky a vyrobili jim dárečky. Druhý týden jsme si povídali o zvířecích maminkách, jejich mláďátkách a užitku hospodářských zvířat. Konal se také nácvik evakuace při požáru, kterého jsme se zhostili na výbornou, naše třída byla evakuována do 20 s. V druhé polovině měsíce jsme se věnovali České republice, vesmíru a třídění odpadu. Dozvěděli jsme se mnoho o našem hlavním městě o Vltavě Bedřicha Smetany i vlajce a hlavním městě. Při povídání o vesmíru, jsme vyráběli sluneční soustavu, letěli do vesmíru a hráli si na astronauty. A aby nám naše planeta dlouho vydržela, učili jsme se třídit odpad Pokračujeme ve výpravách po okolí byli jsme v zahradnictví u pana Šestáka, kde jsme obdivovali kvetoucí azalky, rhododenrony a krmili rybičky v jezírku. V květnu se předškoláci zúčastnili Dopravního dne, Olympiády Mateřských škol a Olympiády v ZŠ Boletice.