Březen u Motýlků

Tento měsíc jsme se věnovali jaru, jarním svátkům – Velikonoce a samozřejmě jsme podnikali výpravy do okolí. První polovinu měsíce, jsme se věnovali probouzející se přírodě. Seli jsme a sázeli jsme osení a květiny, také jsme se věnovali pokusům. Navštívili jsme z Městskou knihovnu v ZŠ Boletice, kde jsme se dozvěděli spoust zajímavých věcí. První výprava měsíce byla na kopec Malčák, kde jsme si zkoušeli budovat domečky z přírodních materiálů. Druhá výprava byla na Šmordu, cestou jsme pozorovali přírodu, jak na louce, tak v lese. Prvních téma jsme zakončili výpravou do zahradnictví HIT FLORA, kde jsme si všechny naše znalosti zopakovali a pozorovali domácí zvířátka. V druhé polovině měsíce jsme se věnovali Velikonocům barvili jsme vajíčka, užili jsme si odpolední dílničku s rodiči. Učili jsme se plést pomlázku Věnovali jsme de Dawnovu syndromu a na podporu lidí s Dawnovým syndromem jsme měli každou ponožku jinou. Předškoláci si vyzkoušeli Cestičku do školy, což byla krásná akce organizovaná ZŠ Boletice. Na Zelený čtvrtek jsme se s kamarády ze Sedmikrásek vydali za pokladem. Našli jsme zlato, diamanty i sladkosti a krásně jsme tak zakončili první jarní měsíc.